TIJESNA POBJEDA I TEŽAK PORAZ: NK Bjelovar nacijedio tri boda, Mladost stradala u Čakovcu

NASLOVNANA SVA ZVONASPORT I REKREACIJA

III. HNL ISTOK – 24. KOLO

Bjelovarski nogometaši stvarali su brojne prilike, ali lopta nije htjela u mrežu, ni iz penala nisu pogodili, ali jedan su gol na kraju nekako postigli i to im je bilo dosta za pobjedu, dok se Mladost vraća sa šest međimurskih golova u mreži

29.4.2018. 10:12 | Filip Mlinar PREGLEDA: 731

BJELOVAR/ČAKOVEC Nogometašima NK Bjelovar je 24. kolo 3. HNL istok donijelo domaću utakmicu protiv pretposljednje momčadi prvenstvene ljestvice – NK Belišća. Od samog starta igrači trenera Alena Mrzlečkog zagospodarili su terenom u namjeri da što prije dođu do pogotka kojim bi usmjerili utakmicu na svoju stranu. Stvarali su Bjelovarčani puno izglednih prilika, gosti su bili zbijeni u svojih šesnaest metara, a sve to rezultiralo je dosuđenim jedanaestercem u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Nažalost po NK Bjelovar, jučer vrlo raspoloženi Orač nije ga realizirao, pogodio je stativu te se na odmor odlazi s početnih 0:0. Početkom drugih 45 minuta trener Mrzlečki u igru uvodi Mamića i uz prodornog Kuprešaka te razigranog Tominca domaćini dolaze do toliko željenog pogotka. Marko Puškarić, na asistenciju Peje Kuprešaka izbio je sam pred gostujućeg vratara te ga, u maniri velikog strijelca savladao za prednost domaćih nogometaša od 1:0. Nakon pogotka nastavili su Bjelovarčani napadati u namjeri da postignu i drugi gol te na taj način do kraja smire susret. Ipak, 1:0 se na kraju pokazao kao konačan ishod, a ova tri boda iznimno su bitna za daljnji nastavak sezone NK Bjelovara. Sada, u preostalim kolima Mrzečki i njegovi dečki mogu igrati mirno i opušteno. Nakon utakmice predsjednik Josip Juraj Tominac čestitao je trenerima i igračima na pobjedi, a navijačima zahvalio što su još jednom podržali svoje ljubimce.

Nogometaši ždralovačke Mladosti gostovali su kod aktualnog prvaka Međimurja u Čakovcu gdje su doživjeli pravi potop, bilo je 6:1 za Međimurce. Mladost je napadima domaćina odoljevala sve do 42. minute kada je Kristijan Srbljanović po prvi puta na utakmici morao po loptu u mrežu. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor, a početkom nastavka Furmek je skrivio jedanaesterac koji je domaći igrač Škvorc pretvorio u pogodak te udvostručio domaće vodstvo. Vrlo brzo NK Međimurje dolazi do trećeg pogotka. Hrvoje Trupac pogriješio je u predaji lopte svom vrataru, a to opet domaći nogometaši koriste te je sada već na semaforu stajalo 3:0. Do pogotka su ipak stigli i Mladostaši, a strijelac je bio junior Vučak. Nakon gostujućeg pogotka domaćini su ponovno preuzeli inicijativu te goste kući poslali s ukupnom šest golova u mreži. Na treneru Papcu i njegovim igračima je da što prije zaborave ovaj susret te se okrenu novim izazovima već idućeg vikenda.

POGLEDAJ FOTOGALERIJU

Tagovi: nk bjelovar, nk belišće, nk mladost, ždralovi, čakovec, nogomet, iii. hnl istok

TOMINAC NA TRIBINAMA STADIONA LUŽNJIKI: Ugostit ćemo naše svjetske viceprvake na Logoru
NK Bjelovar počinje s pripremama za sljedeću sezonu
Dva finala za dječake NK Bjelovara na 16. memorijalnom turniru Dr. Anđelko Višić
16. Memorijalni međunarodni nogometni turnir limača »Dr. Anđelko Višić«
NK Bjelovar – NK Garić 4:0
REVANŠ ZA LANJSKI PORAZ: NK Bjelovar više nego uvjerljiv
Od utorka 21. lipnja Dinamov kamp u Bjelovaru
OPROŠTAJ OD SEZONE: Za kraj Ždralovčani izbacili bivšeg prvoligaša u niži rang, NK Bjelovar konačno iščupao bod
TREĆELIGAŠKI POLOVIČNO: Trijumf Ždralovčana u Vukovaru i treći uzastopni domaći poraz NK Bjelovara