Tučnjava U-18 nogometaša Dinama iz Predovca i gudovačke Laste prekinula utakmicu

NASLOVNANA SVA ZVONASPORT I REKREACIJA

INCIDENT NA UTAKMICI U PREDAVCU

Maloljetni nogometaši ili maloljetni delinkventi? Za igrače predavačkog Dinama vele da su ono drugo koliko i prvo, u čemu po događajima iz utakmice s Lastom ima istine

17.5.2017. 19:27 | Zvono PREGLEDA: 17435

PREDAVAC Utakmica 10. kola Prve županijske lige juniora-sjever koja se igrala u petak preki8nuta je dvadeset minuta prije kraja, pri rezultatu 2:1 za goste iz Gudovca. Incident je započeo kad je napadač gostiju sam s loptom u kontri bio u izglednoj prilici da postigne gol te ga je branič domaćih povukao za dres; kad mu je ometeni napadač – po tvrdnjama domaćina – uzvratio s dva udarca šakom, nastala je opća tučnjava u kojoj, srećom, nitko nije teže ozlijeđen; jedino je kapetan gostiju Marko Gusić morao potražiti liječničku pomoć, a evo njegove verzije događaja: »Predavčani su od prve minute igrali prljavo. Klizali su s dvije noge s ciljem da nas ozlijede. Kako je utakmica odmicala, a mi smo vodili 2:1, postajali su sve nervozniji. Domaći igrač Leonardo Raić je u izglednoj situaciji za gol zaustavio našeg Filipa Horvata i onda ga je počeo lupati po glavi. Nakon toga su u teren utrčali domaći igrači s klupe, pa čak i neki s tribina. U sveopćem metežu ja sam stao između Horvata i domaćih igrača, no onda su nasrnuli i na mene. Lupali su me nogama, šakama i gazili čepovima. Kada sam se pridigao i krenuo prema svlačionici s leđa me zaskočio Ivan Varga koji me počeo gušiti. Pao sam na pod gdje sam u nemoći ležao neko vrijeme.«, piše Bjelovarski list.

Predavčani nisu dali nikakve izjave povodom nemilog događaja, a gudovački igrači kažu da su im verbalno prijetili još gorim batinama kad se sretnu u gradu. Treneri Slavko Husnjak i Davor Blažević te delegat utakmice Ivan Bradvica su brzo utrčali u teren i nakon nekog vremena su razdvojili zaraćene strane. Prema službenom zapisniku sudac Antonio Janković utakmicu je prekinuo u 70. minuti kod rezultata 2:1 za goste iz Gudovca.

Tagovi: lasta, gudovac, dinamo, predavac, tučnjava, incident, nogomet

POSLJEDNJE KOLO: Prvak se popiknuo u Dragancu, BŠK izbio u »gornji dom«
NI SA 6 POBJEDA IH NE BI STIGLI: Kolo prije kraja Čazma primila pehar i proslavila osvajanje prvenstva
U PROSJEKU 4 GOLA PO UTAKMICI: Čazma i Lasta uvjerljive u gostima, gostujuća pobjeda i za Kamen
Bilo učvrstio drugo mjesto, Lasta izmakla iz zone ispadanja
DVIJE VISOKE POBJEDE: Lasta uništena u Gudovcu, Čazma sigurno prva
RATOBORNO KOLO U KOJEM NIJE BILO REMIJA: Tri pobjede domaćina, četiri gostiju
Tri pobjede gostiju i samo jedan remi
PRVOMAJSKI GOSTI SVLADALI DOMAĆINE: Uvjerljiva Čazma i domaća katastrofa za Bilo
42 GOLA U JEDNOM KOLU: Čazma uništila Lastu, u Gudovcu, Bilogorac zabio dva više od Ribara
KOLO DOMAĆIH POBJEDA: Bilo uvjerljiv protiv Draganca, BŠK-u minimalna pobjeda protiv Trnskog